Her gün büyüyen ve dönüşen sivil toplum alanı, içinde barındırdığı potansiyelleri ve yapıları da sürekli olarak yenilemektedir. Gönüllülük, sivil alanı genişleten, iyilik çemberini geliştiren merkez kuvvetlerden biridir. Gönüllü katılım toplumsal sorunların çözümü ve ilişkilerin güçlendirilmesi için vazgeçilmez önemdedir. Türkiye’nin Gönüllü Gücü (TGG) Projesi, sivil toplum geleneğine yaslanan ve hareket alanını bugünün dinamikleriyle belirleyen kişi ve kurumların gönüllülük deneyimlerini ortaya koymayı amaçlıyor. Bu kitap, farklı alanlarda gönüllü çalışmalarıyla tanınan 30 kişi ile yapılan görüşmeleri içermektedir.
Kitap hayatları boyunca pek çok insana dokunan gerçek iyilik hikâyelerini barındırıyor.

Türkiye gönüllüleriyle güçlü.

Bu kitap okuyucuları bu güce dâhil olmaya çağırıyor.

Kitapta yer alan isimler:
Ahmet Türker, Ebru Uygun, Emin Kır, Fikret Sağlam, Furkan Aldemir, Gökhan Erenoğlu, Gülden Sönmez, Gülsüm Kıratlı, Handan Karataş, Hatice Dilruba, Havva Sula, Hüseyin Oruç, Itır Erhard, İbrahim Altan, İbrahim Ceylan, Kevser Şenel Yılmaz, M. İhsan Karaman, Mehmet Ali Çalışkan, Melike Çağlıyan, Murat Yılmaz, Mustafa Çatal, Nazan Yalçınkaya, Ömer Paşayikt, Ramazan Mervan Kurt, Serpil Balat, Sevim Zengel, Şeyhmus Erginoğlu, Tülay Gökçimen, Yüksek Korkmaz, Zeynep Sena Soyyiğit

"Türkiye'nin Gönüllü Gücü: Sivil Toplum Gönüllüleriyle Sözlü Tarih Görüşmeleri" kitabını incemek için Nokta Kitap sayfasını ziyaret edebilirsiniz.